Relacja z pielgrzymki na Jasną Górę

Po raz 33 apostołowie maryjni pielgrzymowali do jasnogórskiej Królowej. Część z nich przybyła w piątek, 26 lipca, większość wybrała centralne uroczystości w sobotę, 27 lipca. Piątkowe spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 17.00 w jasnogórskiej bazylice.

Następnie obradowano w Sali Rycerskiej. O godz. 19.30 rozpoczęła się Droga Krzyżowa na wałach. Na Apelu o 21.00 ks. dyr. Jacek Wachowiak poprowadził rozważanie modlitewne.Czuwanie nocne do godz. 24.00 prowadzili członkowie AM z diec. bielsko – żywieckiej, a po Mszy św. o północy – młodzież wincentyńska pod kierunkiem Sióstr szarytek. W sobotę rozpoczęto dzień śpiewem Godzinek w Kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie od godz. 7.00 odmówiono różaniec przy stacjach różańcowych. Od godz. 8.00 do 9.30 zgłaszano pielgrzymki i kandydatów do przyjęcia; w Auli Jana Pawła Ii dyżurowali wyznaczeni ap.maryjni. O godz. 9.55 pielgrzymi zgromadzili się na błoniach i  w cieniu wokół ołtarza na Szczycie. Odśpiewano Hymn Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Pielgrzymów powitał Ks. Dyrektor oraz podprzeor paulinów O. Sebastian Matecki. Wierni wysłuchali konferencji ks. Jerzego Basaja – CM oraz modlili się z nim Nowenną do Matki Bożej Cudownego Medalika. O godz. 13.30 odprawiona została uroczysta Eucharystia z udziałem kilkudziesięciu kapłanów. Przewodniczył jej ks. bp Tadeusz Rakoczy z diec. bielsko – żywieckiej. Otrzymał on życzenia z okazji 50-lecia kapłaństwa. Złoty jubileusz kapłaństwa obchodził też ks. Alozy Zuber – współorganizator pielgrzymki , a 50 – lecie urodzin i 25 -lecie kapłaństwa ks. dyr. J. Wachowiak. Oni również otrzymali gratulacje i życzenia od apostołów maryjnych.

 

Homilię wygłosił ks. bp T. Rakoczy. W liturgię zaangażowały się osoby świeckie z AM diec. bielsko – żywieckiej. Pielgrzymkę zakończono koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 

 

 

 

 

Dodaj komentarz