Z Niepokalaną w Jerozolimie – świadectwo ap.maryjnej

Niezbadane są drogi ludzkiego życia. Zna je tylko Bóg. W najśmielszych marzeniach nie wyobrażałam sobie, że kiedyś znajdę się w Jerozolimie, Ojczyźnie Jezusa, Maryi, Józefa i poznam piękno oraz klimat wieków tego świętego miejsca, w którym czas jakby się zatrzymał…

 

Tymczasem nadarzyła się okazja, by przeżyć niezapomniane chwile podczas pielgrzymki , którą zorganizowali Ojcowie Franciszkanie z Warszawy w dniach 30. X – 6. XI  2010 r. Wszystkich uczestników wiodła tam wiara i ciekawość, a mnie – także miłość do Niepokalanej, której służę z radością w Apostolacie Maryjnym i parafii pod wezwaniem Jej Niepokalanego Poczęcia. To najwyższy zaszczyt i honor być tak wyróżnionym , oglądać wspaniałe miejsca i stąpać po Ziemi Świętej, po której przechadzał się sam Bóg i cała Najświętsza Rodzina. Pielgrzymka była doskonałym dopełnieniem  mojej biblijnej wiedzy o Ojczyźnie Jezusa. Mimo upływu wieków, nawarstwiania się różnych kultur, religii  i wyznań, to święte miejsce zachowało swą tożsamość dzięki trosce Ojców Franciszkanów.Tęsknota nawiedzenia Jerozolimy pojawiała się po opowieściach, relacjach O.Jerzego Kraja. I oto marzenie się spełniło . Zadbała o to Niepokalana – w co mocno wierzę.Maryja czczona przez narody świata, objawiająca się w różnych miejscach,obecna w milionach kościołów pod różnymi wezwaniami ; ta sama, której Cudowny Medalik noszę ze czcią na piersi i której kult staram się szerzyć  pracując w Apostolacie Maryjnym ; uprosiła mi u Boga łaskę oglądania rzeczy, których oko moje dotychczas nie widziało; łaskę, stąpania po Ziemi Świętej oraz głębokiego przeżycia scen ewangelicznych od chwili Zwiastowania do ukrzyżowania Chrystusa.

W Jerozolimie każdy kamień zachowanych obiektów mówi o historii sprzed 2000 lat. Kaplice, kościoły, domy, są świadkami wydarzeń , które już nigdy się nie powtórzyły i nie powtórzą. Zapamiętam na zawsze niepowtarzalną atmosferę betlejemskiej Groty, moc modlitwy w Bazylice Narodzenia, w Nazarecie, w Bazylice Rozmnożenia Chleba i Ryb, w Domu Piotra,w Kościele  Nawiedzenia św. Elżbiety,Kościele Narodzenia  Jana Chrzciciela, Kościele Św. Katarzyny, nad rzeką Jordan i sadzawką Siloe, na Górze Oliwnej, na Via Dolorosa ,w Bazylice Grobu Bożego.

Wdzięczna Panu Bogu i Niepokalanej, że  ponownie zechciała przejść ze mną i innymi pielgrzymami drogą swego życia i pokazać nam miejsca ukrytego i czynnego życia Jezusa Chrystusa , składam w ofierze dar codziennej dziękczynnej modlitwy. Wszystko z Niepokalaną! Maria.

308total visits,1visits today

Dodaj komentarz