Apostolat w parafii Św. Rodziny w Radomiu w 2010 r.

Jak informuje przewodnicząca AMM – ap. Anna Konatowicz – grupa istnieje od 12 lat. Pozostaje w ścisłej współpracy z kolejnymi proboszczami i siostrami zakonnymi – szarytkami – związanymi z parafią pod wezwaniem Św. Rodziny.

Włącza się w prace na rzecz Kościoła i parafii. Pozostaje pod duchową opieką kapłanów, którzy odprawiają w intencjach Apostolatu comiesięczne Msze święte, wygłaszają Słowo Boże i ukierunkowują działalność stowarzyszenia. W roku 2009 nowym opiekunem duchowym został ks. Tomasz Waśkiewicz, który znacznie uaktywnił grupę. Apostołki maryjne biorą czynny udział w sobotnich Nowennach do Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik.W październiku raz w tygodniu prowadzą modlitwę różańcową. a w Wielkim Poście – rozważania Drogi Krzyżowej oraz modlitewną adorację przy Grobie Pańskim pod przewodnictwem ks.Tomasza. Opiekują się figurką Matki Bożej stojącą przed kościołem. Dekorują kościół na Wielkanoc, Boże Ciało i Boże Narodzenie. Na comiesięcznych spotkaniach formacyjnych , po części modlitewnej , omawiana jest działalność apostołek na rzecz ludzi chorych, samotnych, opuszczonych, doznających nędzy duchowej i materialnej. Podejmowane są różne zadania na kolejny miesiąc.

W roku 2009 powstały dwie grupy Apostolatu „Margaretka”, które modlą się za wybranego kapłana. Każdego roku AMM bierze udział w ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę , a członkinie „Margaretek” – w pielgrzymce do Wysokiego Koła , do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej. + We wrześniu 2010 r. Apostolat pożegnał założyciela grupy Ks. prałata St. Wrocławskiego.

Dn. 27 listopada 2010 r. w 180 rocznicę objawień Niepokalanej św. Katarzynie Laboure’ w parafii Św. Rodziny została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Dyrektora Krajowego AMM -Ks. Tadeusza Lubelskiego -CM. Gość honorowy wygłosił Słowo Boże o objawieniach na rue du Bac w Paryżu i o przesłaniu Cudownego Medalika. Po Mszy św. uczestniczył w spotkaniu grupy. Przedstawił plany dalszego rozwoju Apostolatu i jego zadania. Nazajutrz – 28 listopada – była w parafii Niedziela maryjna. Na wszystkich Mszach św. Słowo Boże głosili na zmianę Ks. Dyrektor i przybyły z nim Ks.Jacek Wachowiak -diecezjalny opiekun duchowy grup AMM w Archidiecezji Warszawskiej. Treścią wystąpień były : historia objawień Matki Bożej, Jej rola w odnowie moralnej narodu i nawróceniach [ tu posłużono się wieloma świadectwami], rola Niepokalanej w doprowadzeniu ludzi do Chrystusa; rola Stowarzyszenia Cudownego Medalika w parafiach w całym kraju. Po każdej Mszy św. apostołki  rozprowadzały wydawnictwa księży misjonarzy, różańce, prasę , foldery stowarzyszenia i medaliki. Zadanie na przyszłość: ożywienie dobroczynnej działalności w Apostolacie Maryjnym ; troska o to, aby nie tylko prywatnie, ale grupowo obmyślać środki dobroczynnego działania.

Wszystko z Niepokalaną! A.Konatowicz.

326total visits,1visits today

Dodaj komentarz