Działalność AM w r.2012 w Parafii Św. Rodziny w Radomiu

Grupa AM pracowała systematycznie, włączając się w prace na rzecz Kościoła i parafii. Każdego 27. dnia miesiąca uczestniczyła we Mszy św. w intencji stowarzyszenia, a później w spotkaniach formacyjnych, na których oprócz części modlitewnej miałyśmy czas na omówienie dobroczynnej działalności apostołek wśród ludzi chorych, samotnych, opuszczonych.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca modliłyśmy się za kapłanów naszej parafii, siostry zakonne oraz za dzieci nienarodzone. W każdą sobotę uczestniczyłyśmy w Nowennie do Matki Bożej Cudownego Medalika, polecając intencje parafii, Ojczyzny i świata.

Apostołki pomagały w pracach związanych z przygotowaniami do obchodów świąt i uroczystości parafialnych, np. w Wielkim Poście, na Wielkanoc, Boże Narodzenie, Boże Ciało. Systematycznie opiekowałyśmy się figurą Matki Bożej stojącej przed kościołem i jej otoczeniem.

W Wielkim Poście prowadziłyśmy rozważania Drogi Krzyżowej, a w Wielki Piątek adorowałyśmy Chrystusa w Grobie; adorację prowadził ks. Opiekun.

Uczestniczyłyśmy w Pielgrzymce na Jasną Górę oraz w ramach grupy ,,Margaretka- do Wysokiego Koła , do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Przez 4 dni w październiku apostołki prowadziły modlitwę różańcową wraz z rozważaniami. W Adwencie rozprowadzałyśmy opłatki i świece ,,Caritasu”, w przez cały rok – prasę katolicką.

Grupa AM działa w oparciyu o Statut, ożywia dobroczynną działalność, niosąc pomoc samotnym, chorym, zagubionym we wspólczesnym świecie. W roku 2012 pożegnałyśmy 2 długoletnie apostołki: śp. Mari Marciniak i śp. Kazimierę Kmicik.

Prenumerowałyśmy 10 egz. ,,Biuletynu”.

Dziękujemy Matce Bożej Cudownego Medalika za opiekę i pomoc w trudach życia codziennego.

Wszysko z Niepokalaną! /ap.  M. Konatowicz – przew. AM /.

330total visits,1visits today

Dodaj komentarz