Działalność Apostolatu Maryjnego przy parafii p.w. Św. Rodziny w Radomiu – 2011 r.

W roku 2011. każdego 27 dnia miesiąca uczestniczyłyśmy we Mszach św. odprawianych w intencjach Stowarzyszenia, a następnie w spotkaniach modlitewnych w kaplicy, które przygotowywała przewodnicząca grupy, a opiekun duchowy , ks. Tomasz Waśkiewicz wprowadzał nas w tajemnice Słowa Bożego, odpowiadał na liczne pytania z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

W każdą sobotę uczestniczyłyśmy w Nowennie do Matki Bożej Cudownego Medalika, polecając intencje naszej parafii, Ojczyzny, świata. Modliłyśmy się także o powołania kapłańskie i zakonne. Członkinie AM pomagały przy pracach związanych z przygotowaniem uroczystości, świąt oraz wróżnych potrzebach parafii w całym roku liturgicznym. Szczególnie – przed Wielkanocą, Bożym Ciałem i Bożym Narodzeniem. W okresie Wielkiego Postu przez 2 piątki prowadziłyśmy rozważania Drogi Krzyżowej. W Wielki Piątek brałyśmy czynny udział w modlitewnej adoracji Grobu Pańskiego pod przewodnictwem księdza opiekuna. W Adwencie rozprowadzałyśmy opłatki i świece ,,Caritas”. Dn. 27 lipca uczestniczyłyśmy w  Ogólnopolskiej Pielgrzymce  AM na Jasną Górę. Dn.26 maja i 26 października podjęłyśmy całodobową modlitwę różańcową w intencjach Ojczyzny. Raz w tygodniu prowadziłyśmy  ją w październiku podczas nabożeństwa różańcowego / w sumie 4 razy/.

Rok 2011 zaznaczył się w naszej parafii trzema ważnymi uroczystościami, na których nie mogło zabraknąć apostołek maryjnych:

1.  Maj – 25-lecie święceń kapłańskich  ks. kan. Piotra Jaśkiewicza. Mszę św. sprawował w tej intencji JE ks.bp Adam Odzimek.

2. Czerwiec – 10 – lecie święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Nowosielskiego. Mszę św. celebrował JE ks. bp Stefan Siczek. Apostołki składały życzenia Jubilatom.

3. Dn. 4 grudnia  kościół parafialny zostal wyposażony w nowy ołtarz, zbudowany w pierwotnym stylu; otrzymało też nowy wystrój całe prezbiterium. W oltarzu posoborowym została umieszczona relikwia bł.Jana Pawła II – kropla krwi, ofiarowana przez ks. kard. Stanisława Dziwisza. Eucharystię sprawował w tym dniu JE ks.bp Ordynariusz Henryk Tomasik, ktory także dokonał konsekracji nowego ołtarza i poświęcił wystrój prezbiterium.

Stowarzyszenie działa w oparciu o zalożenia statutowe. Ożywiamy dobroczynną dzialalność; w miarę możliwości staramy się pomagać chorym, samotnym, zagubionym w dzisiejszym świecie. Prenumerujemy ,,Biuletyn AMM”; utrzymujemy łączność telefoniczną i listową z moderator diecezjalną. Przewodnicząca uczestniczyła z nią w jednym ze spotkań przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń katolickich w naszej diecezji z udziałem ks. bpa Ordynariusza. Dziękujemy Niepokalanej Cudownego Medalika za opiekę i pomoc  w trudach życia codziennego. Wszystko z Niepokalaną!

Anna Konatowicz

 

265total visits,1visits today

Dodaj komentarz