Jak pracujemy w mijającym roku?

Apostolat Maryjny w Marcinkowie jest najstarszą grupą w diecezji radomskiej. Chociaż mijają lata, najwierniejsze apostołki maryjne trwają. Nadal pomagają kapłanom pracującym w kaplicy Najśw. Serca Jezusowego.

Niektóre osoby mają wręcz przypisane stałe czynności i wcale nie narzekają. Na efekty pracy wykonanej z pasją, sercem, zapałem, nie trzeba czekać. Nie zraża ich trud, nie zniechęca postawa tych, którzy odeszli z grupy, choć mogliby wiele pomóc. Jak przebiega nasza praca w r.2009 ? Mszę św.w intencjach Apostolatu odprawia nam co miesiąc O. Anioł Karsznia OCist. o godz. 7.00. Czyta Pismo św. i wygłasza komentarz, zgodnie z zaleceniami   Centralnego Ośrodka AM , z wykorzystaniem ,,Podręcznika do formacji ap.maryjnych”. Po Mszy św. odbywa się spotkanie modlitewne pod kierunkiem przewodniczącej,ap.Marii Arendt. Śpiewamy pieśni maryjne i modlimy się na różańcu. Powtarzamy treść miesięcznej perykopy biblijnej i wysłuchujemy ogłoszeń. Dotyczą one nie tylko spraw organizacyjnych, ale także bieżących potrzeb.

Troszczymy się o wystrój kaplicy, o świąteczne dekoracje, np.urządzenie Grobu Pana Jezusa, żłóbka, wykonanie dekoracji na różne święta. Dbamy o czystość szat liturgicznych, obrusów, komży. Podlewamy kwiaty wewnątrz kaplicy i na zewnątrz / w okresie lata/.

W każdy pierwszy piątek miesiąca przez kolejne 3 dni grupa modlitewna „Modlitwa i Post” odbywa rekolekcje pod kierunkiem O.Rajmunda Guzika -o.cist. Obsługujemy gości i modlimy się z nimi. Pamiętamy o potrzebujących, o jubilatach, o ważnych rocznicach kapłanów i swoich bliskich. Dzielimy się funkcjami,np. podczas prowadzenia śpiewu na Mszach świętych. Intonują pieśni na kolejnych Mszach niedzielnych: ap.Maria Arendt,Wiesława Siedlak, Anna Łodej. W okresie Wielkiego Postu prowadziłyśmy Drogę Krzyżową. W listopadzie, ale i w ciągu roku pamiętamy o zmarłych ap.maryjnych. W maju i październiku /27-go/ włączamy się do ogólnopolskiej modlitwy różańcowej w intencji Kościoła i Ojczyzny.

Na spotkaniu w maju 2009r., w którym wzięli udział: moderator diecezjalna Z.Miernik i opiekun diecezjalny O.Jerzy Niewczas oraz O.Anioł Karsznia, dokonano wyboru z-cy przewodniczącej. Została nią ap.Wiesława Siedlak. W ostatnią sobotę lipca uczestniczyłyśmy w ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę. Dołączyłyśmy do grupy z Wąchocka.

Informacje o Apostolacie Maryjnym zamieszczamy w gablocie przed kaplicą. Mamy swoich sprzymierzeńców.W cięższych pracach, jak koszenie trawy latem , pomaga nam mąż ap.Janiny, pan Józef Fabiański.Utrzymujemy stały kontakt telefoniczny z moderator diecezjalną. Prenumerujemy kwartalnik ,,Biuletyn AMM” /4 egz./

Obecnie przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Uczestniczymy w śpiewie Godzinek   o Niepokalanym Poczęciu NMP. Miejscowy artysta p.Jan Chojnacki, wykonuje dekoracje z płyt regipsowych do tegorocznego żłóbka. Pomagają mu :p.Henryk Siedlak i p.Józef Fabiański, mężowie apostołek maryjnych, które wraz z innymi siostrami ubiorą stajenkę Pana. Po Świętach zorganizujemy spotkanie opłatkowe, na które zaprosimy też wolontariuszy. Chociaż do pracy rąk coraz mniej, radość przynosi nam modlitwa i pożyteczna praca. Wszystko z Niepokalaną!

[opracowano na podst. relacji ap.Wiesławy]

313total visits,1visits today

Dodaj komentarz