Na pielgrzymim szlaku – Jasna Góra 2013 .

Tegoroczna pielgrzymka AMM na Jasną Górę zmobilizowała wspólne siły apostołek maryjnych z kilku parafii w diecezji radomskiej. Wynajem autokaru leżał w gestii ap. Wandy Sułek ze Skarżyska Kościelnego.

Spisem pielgrzymów zajęłam się przy pomocy ap. Anny Życińskiej z Wąchocka oraz ap. Z. Miernik z Gadki i R. Dziopy z Lipowego Pola. Niektóre osoby telefonowały do mnie osobiście. Na pielgrzymkę wyruszyłyśmy wczesnym rankiem, zbierając po drodze pielgrzymów ze Skarżyska, Gadki, Lipowego Pola , Wąchocka, Marcinkowa i Wielkiej Wsi. Uzbierał się pełen autokar ludzi [ 49 osób],choć nie brakowało zamieszania . Jechałyśmy bez moderator diecezjalnej, która przebywa na rekonwalescencji po operacji Przyjęłam na siebie odpowiedzialność za przygotowanie listy pielgrzymów, zgłoszenia pielgrzymki, programu formacyjnego, przydziału zadań, przygotowania życzeń jubileuszowych dla Ks. Dyrektora Krajowego [ odczytałam je w autokarze], zebrania ofiar na cele AMM. Słabości fizyczne, które dopiero po pielgrzymce okazały się bardzo przykre, rekompensowała miłość do Niepokalanej i obowiązek wywiązania się w pokorze z zadań apostolskich.

Na początku dnia prowadziłam modlitwy poranne dziękczynne, błagalne, wstawienniczą – za kapłanów. Śpiew Godzinek o NP NMP prowadziły apostołki z nowo powstałej grupy w Lipowym Polu, m.in. przew. Ryszarda Dziopa. Lipcowy program formacyjny z podręcznika AM przedstawiły wąchockie apostołki: Zofia Banasik, Anna Życińska, Mirosława Bzinkowska. Potem mówiłam o aktualności Dogmatu o Wniebowzięciu NMP. Trzecią tajemnicę światła w intencji AM poprowadziły apostołki ze Skarżyska Kościelnego, a Nowennę za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego – Maria Raczyńska z Gadki. Pieśni religijne intonowała ap. Maria Arendt z Marcinkowa. Modlitwę różańcową w intencjach AM, Ks. Dyrektora Krajowego , moderator diecezjalnej i członków Rady Krajowej prowadziły ap.ap. Urszula Śrębowata i Wanda Sułek/ Skarżysko Kościelne/..

Nowe pieśni maryjne śpiewała ap. Alicja Walczak ze Skarżyska – Kam. Po przerwie odczytałam Litanię do Najśw. Krwi Chrystusa, którą mieliśmy obowiązek odmawiać cały lipiec., oddając cześć Zbawicielowi. Dojechałyśmy szczęśliwie do Częstochowy. Powitałyśmy indywidualnie Bogarodzicę. Przekazałam organizatorom ogólnopolskiej pielgrzymki zgłoszenie i dary serca od 3 grup [Skarżysko – Kam. , Skarżysko Kościelne, Wąchock]. Uczestniczyłyśmy w niepowtarzalnych wydarzeniach z udziałem rzeszy kapłanów [ powitaniach, podziękowaniach, konferencji formacyjnej wygłoszonej prze ks. Jerzego Basaja – CM , z Bydgoszczy, a potem we Mszy św., w czasie której homilię o wierze, roli Maryi i zadaniach dla apostołów maryjnych we współczesnym świecie wygłosił główny celebrans – ks. bp Tadeusz Rakoczy z diecezji bielsko – żywieckiej. Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia udałyśmy się w drogę powrotną. Nawiedziłyśmy Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, a potem już prosto do domu. Śpiew pieśni prowadziły tym razem ap. Alicja Walczyk i ap. Maria Arendt. Modlitwę różańcową prowadziły : U. Śrębowata i W. Sułek. Solowy popis śpiewu dały dwie najmłodsze uczestniczki pielgrzymki: Natalia Dąbrowska – tegoroczne dziecko pierwszokomunijne z Wąchocka oraz Magdalena Soboń – gimnazjalistka z Marcinkowa. Otrzymały gromkie brawa. Organizatorka pielgrzymki, ap. Wanda Sułek zakupiła medaliki i obrazki Matki Bożej, a przew.U.Śrębowata rozdała je w autokarze wszystkim pielgrzymom.

Łatwiej było znieść trudy podróży, oddając się wspólnej modlitwie i trosce o bliźnich, zarówno w autokarze, jak i na częstochowskich błoniach.

Wszystko z Niepokalaną! / ap. Wiesława Chyb, z-ca moder. diecezjalnego/

297total visits,1visits today

Dodaj komentarz