Ważniejsze wydarzenia z życia Apostolatu Maryjnego w Parafii NPNMP w Skarżysku – Kamiennej

AMM pracuje zgodnie ze Statutem, przyjętymi zasadami i wskazówkami podanymi przez Radę Krajową. Podstawą naszego działania jest kult publiczny Boga i Maryi, modlitwa (Godzinki o NPNMP, Różaniec), działalność charytatywna, pełne uczestnictwo we Mszy św. 27 dnia miesiąca, a o ile to możliwe – codziennie.

 

Spotkania AMM odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca pod przewodnictwem ówczesnego opiekuna duchowego O. Artura Chełstowskiego OFM Conv. Nad ich przebiegiem czuwała przewodnicząca Maria Stachoń.

Każde wydarzenie parafialne,nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, Rekolekcje Wielkopostne itp.były z naszym udziałem. Rekolekcje prowadził w tym roku O.Mirosław Jeremczuk, gwardian klasztoru Santa Severa; dobrze przygotowały nas one do Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dnia 16 kwietnia w Niepokalanowie odbył się pogrzeb O. Bonawentury Górskiego, w którym wzięła udział również delegacja Apostolatu Maryjnego. Takimi postawami podkreślamy łączność z Kościołem lokalnym, parafialnym i Zakonem, z którego wywodzą się nasi Ojcowie, posługujący w parafii NPNMP.

W Święto Chrztu Pańskiego przybył do parafii moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, ks. dr Jacek Kucharski, który zapoznał parafian z zadaniami stowarzyszenia i zachęcił do zasilenia szeregów. Kilka ap. maryjnych wstąpiło do stowarzyszenia. Opiekę nad grupą parafialną objął o.Rafał Kołodziejski. Niedziela  25 marca była w naszej parafii dniem poświęconym Bł. Jerzemu Matulewiczowi. Uroczystości przygotowały Siostry Eucharystki, które wykonały gazetkę ścienną i wystawę poświęconą Zgromadzeniu i jego Założycielowi. W tym dniu na wszystkich Mszach św. homilie o posłudze Bł. Jerzego Matulewicza głosił ks. Krzysztof Trojan, marianin z Lublina. Po Mszy św. wieczornej odbyło się przedstawienie zatytułowane: „Rozmowa duchowa”.

W Dniu Zwiastowania apostołki maryjne podjęły adopcję dziecka poczętego.

Od lat spotykamy się na Apelach Jasnogórskich w każdą pierwszą sobot miesiąca. Od 13 maja br. każdego 13 dnia miesiąca uczestniczymy w nabożeństwach, apelu i procesjach z pięknie przystrojoną kwiatami figurą Matki Bożej Fatimskiej, by godnie przygotować się do setnej rocznicy objawień w Fatimie. Niesiemy zapalone lampiony. Kontynuujemy wielowiekową tradycję  udziału w nabożeństwach majowych , czerwcowych i procesji Bożego Ciała, by Czcić Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa, oddawać cześć Jego Sercu i czcić Maryję, dziękując zarazem za otrzymane łaski.

W Święto Narodzenia św. Jana Chrzciciela pożegnaliśmy proboszcza  O. Marka Zienkiewicza, który pracował 12 lat w naszej parafii jako żarliwy kapłan, przewodnik duchowy i troskliwy gospodarz. Dnia 1 lipca powitaliśmy nowego proboszcza, O. Rafała Kołodziejskiego. Nominację na to stanowisko wręczył mu – w imieniu Ordynariusz Diec. Radomskiej – dziekan dekanatu skarżyskiego ks. Marian Mężyk.

Uczestniczyliśmy w ciągu tego półrocznego okresu w dwóch wyjazdach zorganizowanych przez moderator diecezjalną: w Marszu dla Życia i Rodziny w Radomiu 3 czerwca i w 32 Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, 28 lipca 2012 r., dając wyraz łączności z ks. bpem H. Tomasikiem, kapłanami,innymi stowarzyszeniami, a w Częstochowie – z Ks. Biskupem celebrującym Mszę św., księżmi misjonarzami i całym AMM.

/Sprawozdanie nadesłała: mgr W. Chyb, z-ca moder. diec./

 

355total visits,1visits today

Dodaj komentarz