AM Diecezji Radomskiej na 34 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Stowarzyszenia Cudownego Medalika na Jasnej Górze

Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem ;,,Maryja – przyczyna naszej radości”. Liczne grupy z całego kraju przybyły już 25 lipca, by podjąć planowane modlitwy, czuwanie, uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. W sobotę dołączyły inne grupy. W sumie było nas około 4 tysiące.

 

Z naszej diecezji pojechali  26 lipca 2014 r. przedstawiciele AM z Parafii Św. Józefa  i Par. NPNMP w Skarżysku -Kam., z Parafii św. Barbary w Pionkach, Parafii Św. Floriana z Wąchocka, z parafii Św. Rodziny w Radomiu, z Parafii Św. Trójcy ze Skarżyska Kościelnego. [ łącznie około 160 osób]. Niedobór osobowy w wąchockim autokarze – z połączonych sił ze Skarżyska, Gadki, Ratajów, Marcinkowa uzupełniły rodziny apostołek maryjnych [ dzieci, wnuczęta] oraz sympatycy AM; w sumie 47 osób. Jechał też z nami br. Fabian – cysters. Droga pielgrzymkowa była wypełniona modlitwą i śpiewem. Nasza grupa nawiedziła najpierw Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Następnie uczestniczyła w spotkaniu modlitewnym i we Mszy św. na Jasnej Górze. W drodze powrotnej modliła się w Sanktuarium Krwi Chrystusa, gdzie każdy z uczestników otrzymał błogosławieństwo Relikwiami Najdroższej Krwi Zbawiciela. Wszystkie spotkania z Bogiem i Jego Matką przeżywaliśmy w duchu wiary, czerpiąc ze skarbca historii, tradycji nawiedzonych miejsc oraz z bogactwa wiedzy kapłanów i abpa seniora arch.gdańskiej Tadeusza Gocłowskiego, który przewodniczył Eucharystii na Szczycie Jasnej Góry i wygłosił homilię.

Wzywał w niej m.in. do obrony człowieczeństwa, wartości religijnych, wiary przed szatańskimi poczynaniami; do dalszego cichego apostolstwa, rozpowszechniania cudownego medalika i częstego wzywania na pomoc Ducha Św. i Najśw. Maryi Panny. Mówił: ….,,apostoł to ten, który idzie i niesie prawdę i miłość”….;trzeba przyznać, że Apostolat Maryjny jest bardzo cichy i niekrzykliwy, taki bardzo służebny. Dziękuję wam za to, bo dzisiaj to jest potrzebne, bez tego nie damy rady; my nie jesteśmy od triumfów- mówi O. Św. Franciszek – my jesteśmy od służby, od służby cichej, pewnej pewnością wiary”.

Po homilii nastąpiło uroczyste przyjęcie nowych członków AM w obecności Ks. Jacka Wachowiaka – dyrektora krajowego i kilkudziesięciu kapłanów – opiekunów przybyłych grup. Tylko w naszym gronie nie było kapłana – przewodnika. Nie zakłóciło to jednak istoty pielgrzymki. Czuwała nad nami Maryja Niepokalana , do której tak modlił się Ks. Dyrektor: ,,Maryjo, prowadź nas do Jezusa , prowadź nas do radości apostolatu”.

Do grupy wąchockiej przybył nowy apostoł maryjny.

 

 

 

Dodaj komentarz