Relacja Apostolatu Maryjnego w Lipowym Polu [ r. 2014]

Czerwiec obfitował w Parafii Miłosierdzia Bożego w znaczące wydarzenia. Oprócz stałej pracy duszpasterskiej, włączania parafian do modlitwy w miesiącu poświęconym uwielbieniu Serca Jezusowego, szczególnie wymowne były dwa wydarzenia.

 

Dnia 25.06.2014 r. Apostolat Maryjny świętował wraz z całą parafią 25. rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza Mirosława Maciąga oraz 25 – lecie parafii. O godz. 12.00 została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił JE ks. bp Adam Odzimek, biskup pomocniczy diec. radomskiej. Wspólną modlitwą dziękowaliśmy Panu Bogu za to miejsce kultu religijnego, centrum naszego życia duchowego, które utrwala w nas wiarę i miłość do Boga. Dziękowaliśmy również za pracujących tu dobrych kapłanów, którzy przez lata czuwali nad budową kościoła, jego modernizacją i wystrojem. Szczególne podziękowanie składaliśmy Bożej Opatrzności za ks. proboszcza Mirosława Maciąga, za jego powołanie i owoce kapłaństwa, w tym także wielką przychylność wobec Apostolatu Maryjnego.

Jako wotum wdzięczności za 25 lat istnienia parafii i kanonizację Jana Pawła II wybudowaliśmy kapliczkę ku czci Matki Bożej Niepokalanej. Odbyła się do niej procesja i nastąpiło poświęcenie figury Maryi przez Ks. Biskupa.

Drugim znaczącym wydarzeniem było uroczyste powitanie kopii obrazu Matki Bożej Miłosierdzia, Patronki Skarżyska – Kamiennej, którą przekazali nam 28 czerwca kapłani z kustoszem Sanktuarium , ks. Jerzym Karbownikiem.

Wspólnota parafialna, reprezentowana przez dzieci, młodzież ze służby liturgicznej oraz przedstawicieli rodzin, ze czcią powitała Maryję, modliła się przed Jej Wizerunkiem przez 7 dni, odmawiając codziennie o godz.20.30 różaniec i śpiewając o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Apostolat Maryjny włącza się systematycznie w życie parafii.

Ps.

Ze względu na trudności wieku i niesprawność fizyczną nie mogliśmy uczestniczyć w pielgrzymce na Jasną Górę, aby być uroczyście przyjętymi do AM.

ap. Ryszarda Dziopa – przewodnicząca AM w Lipowym Polu, diecezja radomska.

326total visits,1visits today

Dodaj komentarz