Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. w par. NPNMP w Skarżysku – Kam.- 2014

Warto odnotować odrębnie [ poza sprawozdaniem rocznym] szczególne wydarzenie w dziejach naszej parafii. Otóż w ostatnim dniu nowenny do Ducha Św. , 7 czerwca 2014 r. o godz. 19.30 rozpoczęło się czuwanie modlitewne.

Najpierw o. prob. mgr teologii, Rafał Kołodziejski wygłosił tematyczną konferencję. Potem o godz. 20.00 wystawiono Najśw. Sakrament i trwały modlitwy uwielbienia. O godz. 21.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył o. Piotr Szczepański, wikariusz Warszawskiej Prowincji Franciszkańskiej. On też wyglosił homilię o działalności Ducha Św. w Kościele, popartą przykładami. W koncelebrze Mszy św. uczestniczyli” o. Andrzej Sąsiadek – gość i nasi ojcowie franciszkanie. Po Mszy św. trwały dalsze modlitwy uwielbienia, a następnie wybrani członkowie Odnowy w Duchu Św. z Radomia, Szydłowca, Starachowic, Skarżyska Kościelnego, Majkowa i z dekanatu skarżyskiego dzielili się osobistymi świadectwami dotknięcia Ducha Św. – Ożywiciela. O godz. 23.00 kapłani rozpoczęli modlitwy wstawiennicze do Ducha Św., a o godz. 24.00 wystawiono znów Najśw. Sakrament. Czuwanie trwało do godz. 2.00. Pozostawiło  w naszych sercach trwały ślad Bożej miłości.

 

[ Skrót sprawozdania nadesłanego przez ap. W. Chyb, z-cę moder. diecezjalnego; więcej w ,,Biuletynie”AMM nr 37 [3] /2014, s.44-45].

455total visits,1visits today

Dodaj komentarz