Rekolekcje czas zacząć….

We wszystkich parafiach, w ten szczególny czas Wielkiego Postu, przeprowadzane są rekolekcje. Ich celem jest odnowienie przyjaźni z Bogiem, poruszenie serc Słowem Bożym, refleksja nad dotychczasowym życiem, duchowe odrodzenie poprzez moc sakramentów świętych, oddanie czci Chrystusowi – Zbawcy, Wspaniałemu Królowi Chwały. 

W wąchockiej parafii nauki głosi ks. Krzysztof Stroński, a świadectwo swego życia składa pan Zygmunt Romanowski.

Nauka I: O łasce głoszenia Słowa Bożego. Człowiek – owocem myśli Bożej i nieustannej troski Stwórcy. Otwarcie się na Prawdę gwarantem pokoju serca, szczęścia i nawrócenia.

Nauka II: Różne postacie grzechu i droga do przywrócenia relacji z Bogiem [ przykłady z Pisma Św. i z życia]. Pomoc Maryi. Mądre wychowanie dzieci.

Nauka III: O synu marnotrawnym i miłosiernym Ojcu. Kodeks praw dla nieposłusznego syna w Księdze Powtórzonego Prawa, rozdz. 21,od w. 21. O umiejętności przebaczania ludziom. O Bożej miłości, która uzupełnia wszystkie braki ludzkiej egzystencji.

Nauka IV: ,,Trwajcie w miłości mojej”. O prawości życia, docenieniu błogosławieństwa Boga, o odkrywaniu Go wciąż na nowo w sercu. ,,Trwaj przy tym, co dał ci Chrystus!”

Świadectwo pana Zygmunta: jako niemowlę porzucony przez rodziców. Wychowany w ochronce przez siostry zakonne. Przez kilka lat sparaliżowany, nie chodził, nie mówił. Długotrwała opieka medyczna i rehabilitacja. Nauka wymowy, nauka poruszania kończynami. Dalsza opieka i nauka w pewnym zakonie. Nazwisko i imię otrzymane z urzędu, dane osobowe również. Dziś, choć chodzi o kulach, z jedną nogą zupełnie bezwładną, wielbi Boga pieśniami w większości ułożonymi przez siebie, gra na gitarze, wędruje po świecie; był u O. Św. Jana Pawła II w Rzymie. Odwiedził z misją ewangelizacyjną 30 krajów. Przebaczył nieznanym rodzicom. Im dedykuje pieśni religijne. W naszym kościele w niedzielę Przemienienia Pańskiego dał koncert swych umiejętności wokalnych [ śpiewa altem, tenorem i basem]. Przeszedł ,,nad ziemią” około 20 kroków; tak uskrzydla go wiara. Wraz z ks. Krzysztofem ubogacił wszystkie Msze św. [ śpiew i gra na 2 gitary]. Jest wdzięczny Bogu za życie i dobrych ludzi, którzy odważyli się mu pomóc. Nie brak mu odwagi i determinacji, by głosić chwałę Pana i miłość do Matki Bożej.

393total visits,1visits today

Dodaj komentarz