Czyny apostolskie w Par. Miłosierdzia Bożego – Lipowe Pole – 2015

W I półroczu roku 2015 trwała systematyczna praca grupy. Co miesiąc odprawiana jest w intencji AMM Msza św. i odbywa się spotkanie modlitewne. Z frekwencją jest różnie, ale przewodnicząca stara się utrzymać normalny tryb pracy. Niektóre spotkania obsługuje pani W. Chyb, z-ca moderator diecezjalnej oraz ap. W. Sułek z sąsiedniej parafii.  Grupa korzysta z ,,Podręcznika dla AM..” i ,,Przewodnika AM”. R.Dziopa utrzymuje stały kontakt telefoniczny z moderator diecezjalną.

Pyta o rzeczy niejasne, zdaje relację z pracy i planów na przyszłość. Majowy całodobowy różaniec w intencji Ojczyzny wyznaczyła dla wszystkich członków od północy 26 maja do godz. 11.00 tegoż dnia; każdy modlił się 1 godzinę. Przewodnicząca reprezentowała grupę na diecezjalnym Dniu Wspólnot i Stowarzyszeń Katolickich w Radomiu, w Katedrze pw. Opieki Matki Bożej w dniu 24 maja 2015 r. Pojechała pociągiem na godz. 15.00; powróciła około godz. 20.00, zmęczona , lecz szczęśliwa, że mogła wraz z innymi grupami modlitewnymi oddać cześć Trzeciej Osobie Boskiej, a także spełnić życzenie jedności modlitwy Kościoła, które wyraził O. Św. Franciszek i JE Ks. bp Ordynariusz Radomski – H. Tomasik. Warto, by w przyszłości na takie spotkanie pojechała większa grupa. Apostoł nie może izolować się od świata, a jeśli łączy się z innymi we wspólnym uwielbieniu Boga, zyskuje więcej aniżeli wtedy, gdy zasklepiony we własnych problemach, siedzi w domu. Poza tym daje wyraz szacunku dla Biskupa – hierarchy lokalnego Kościoła, zlecającego  wybranym kapłanom organizację wspolnej modlitwy.

Pani Ryszarda czyta wnikliwie listy moderator diecezjalnej i stara się  jak najlepiej wykonywać zalecenia .

 Złożyła ofiarę na utrzymanie strony internetowej. W tym roku kwartalnik ,,Apostoł Maryyjny” w ilości trzech egzemplarzy dociera bezpośrednio do jej rąk, a należność jest przez nią wysyłana konto Księdza Dyrektora Krajowego. W maju przewodnicząca odwiedziła chorą moderator diecezjalną. Grupa apostołów  maryjnych uczestniczy niezmiennie w życiu Parafii Miłosiedzia Bożego.

555total visits,1visits today

Dodaj komentarz