Drugie półrocze w wąchockim AMM

W czasie 7 – miesięcznej rekonwalescencji moderator diecezjalnej grupa parafialna spotykała się co miesiąc, realizując cele statutowe pod kierunkiem przewodniczącej – A. Życińskiej i O. Benedykta Zielińskiego. W lipcowej pielgrzymce na Jasną Górę wzięło udział kilka osób; dołączyły do nich osoby nie zrzeszone [ w sumie 12 osób]. Wszyscy znaleźli miejsce w autokarze ze Skarżyska Kościelnego.

Opiekun duchowy AMM był na urlopie poza krajem. W dniu 10 października 5 ap. maryjnych i O. Benedykt uczestniczyło w jubileuszu 20-lecia AMM w parafii Św. Barbary w Pionkach. Busa wypożyczył nam O. opat E. Augustyn, a kierowcą był Piotr [ syn moderator].Dnia 5 grudnia 2015 r. – 3 osoby pojechało na jubileusz  20-lecia AMM do parafii Św. Trójcy w Skarżysku Kościelnym. W obydwu miejscach składaliśmy życzenia, dary ołtarza, kwiaty, a moderator – pisemne podziękowania za pracę dla osób wyróżniających się oraz upominki i kwiaty. Osoby sprawne fizycznie prawie codziennie uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych , w modlitwie za zmarłych, a nierzadko w Godzinie Miłosierdzia modliły się w kościele przed Najśw. Sakramentem. Inne – dowożone przez bliskich też starały się być obecne na modlitwie  i Eucharystii, a jeszcze inne modliły się w domu. Dnia 26 października trwała całodobowa modlitwa różańcowa w intencjach Kościoła i Ojczyzny. Niektórzy podjęli 54 – dniową nowennę pompejańską, odmawiając codziennie 3 różańce [ część radosną, bolesną i chwalebną] w intencji wyborów w Polsce. Co miesiąc mamy inne intencje Mszy św. I tak np. we wrześniu modliliśmy się m.in. za zmarłego ks. prof. Teofila Herrmanna – CM, Odnowiciela AMM w Polsce. W listopadzie – za wszystkich zmarłych ap. maryjnych i zmarłych z naszych rodzin, a w grudniu – o uświęcenie rodzin w parafii. Po modlitwie pokomunijnej, którą od lat czyta przeważnie M. Bzinkowska, została odczytana modlitwa św. Jana Pawła II w intencji rodzin.Wzięliśmy udział w rekolekcjach adwentowych, a 27 grudnia po części modlitewnej  zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim: podprzeor br. Julian Koczwara i O. Benedykt Zieliński, który przybył do nas z grupą misyjną dzieci. Przedstawiły one program bożonarodzeniowy oraz zaśpiewały kolędy. Zbierały fundusze na misje w Afryce i na Madagaskarze, a wróciły z kolędowania po parafii. Był to bardzo miły akcent spotkania. Młodzi aktorzy zostali poczęstowni słodyczami i ciastem oraz obdarowani datkami na misje. Rok zakończyliśmy w gronie rodzinnym, pamiętając wszelako o złożeniu życzeń bliskim, znajomym i ap. maryjnym pozostającym w domach z racji wieku. Niektórzy biedni otrzymali paczki świąteczne od tych z nas, którzy potrafią się dzielić.

W maju roku – 2015  odeszła do Domu Ojca zasłużona apostołka, śp. Elżbieta Bastrzyk. Ostatnie pożegnanie w imieniu AMM odczytała przew. A. Życińska.

Dodaj komentarz