Dobiegł końca Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

 

http://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2016/11/Zamkni%C4%99cie-Jubileuszowego-Roku-Mi%C5%82osierdzia-5-270x180.jpg

fot. PAP/EPA

Dobiegł końca Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Jego oficjalnego zamknięcia dokonał Ojciec Święty Franciszek. W naszej ojczyźnie jego zwieńczeniem jest proklamowany dziś we wszystkich świątyniach Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

Ojciec Święty zamknął Drzwi Święte bazyliki św. Piotra w Watykanie. Były one symbolem Jubileuszu Miłosierdzia, który został dziś oficjalnie zakończony. Następnie Papież Franciszek na Placu Świętego Piotra sprawował uroczystą Eucharystię.

– Obecny Rok Miłosierdzia zachęcił nas do odkrycia na nowo centrum, do powrotu do tego, co istotne. Ten czas miłosierdzia wzywa nas do spojrzenia na prawdziwe oblicze naszego Króla, które jaśnieje w Zmartwychwstaniu oraz do okrycia na nowo młodego i pięknego oblicza Kościoła, które jaśnieje, kiedy jest on gościnny, wolny, wierny, ubogi w środki i bogaty w miłość, misyjny – powiedział Ojciec Święty.

Nawiązując do dzisiejszej uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata Papież podkreślał, że nie wystarczy wierzyć, że Jezus jest Królem wszechświata.

– Byłoby to jednak za mało, gdybyśmy wierzyli, że Jezus jest Królem wszechświata i centrum historii, nie czyniąc Go Panem naszego życia: wszystko to jest próżne, jeśli Go nie przyjmiemy osobiście i jeśli nie przyjmiemy także Jego sposobu panowania – dodał Papież.

To szczególnie ważne przesłanie dla nas w kontekście proklamowanego wczoraj w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dziś jest on proklamowany we wszystkich świątyniach w Polsce. Jego przyjęcie wieńczy Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia w naszej ojczyźnie.

TV Trwam News

 

Dodaj komentarz