Praca AMM w Pionkach w roku 2016

Jak pracował Apostolat Maryjny w Pionkach w roku 2016?

Sprawozdanie.

Praca grupy AMM przebiegała w minionym roku pod opieką proboszcza, ks. kan. Stanisława Bujnowskiego, przewodniczącej – Marii Iwony Płachty i radnych: Anny Monkosy oraz Teresy Marzec. Regularne comiesięczne spotkania modlitewne, Msze św. w intencjach AMM , czynny udział w życiu parafii i apostołowanie Cudownym Medalikiem – wyznaczało kierunek działań apostolskich. Podejmowane też były przez nas różne pożyteczne inicjatywy.

W Niedzielę Palmową, dnia 20 marca 2016 r. ap. Jadwiga Sąpór wraz z ap. M.I. Płachtą odwiedziły więźniów osadzonych w Zakładzie Karnym Żytkowice – Oddział Zewnętrzny w Pionkach. Przeprowadziły z nimi rozmowy na temat apostolstwa świeckich, rozdały im Cudowne Medaliki [ 100 sztuk] i książki.

W każdy czwartek Apostolat Maryjny prowadził adorację Najśw. Sakramentu w rodzimej parafii. Uczestniczył okolicznościowo w procesjach, adoracjach w Wielkim Tygodniu. Apostołki regularnie posługiwały na stołówce ,,Caritasu”, wydając posiłki potrzebującym, kwestowały na różne potrzeby, brały udział w akcji mikołajkowej. Pielgrzymowały na Jasną Górę, a z kółkmi Żywego Różańca – do Wysokiego Koła – 18 sierpnia na spotkanie chorych i 1 października , a 14 października – do Ostrej Bramy w Skarżysku – Kamiennej. Przewodnicząca grupy uczestniczyła wraz z moderator diecezjalną w dniach skupienia moderatorów i ich rad na Jasnej Górze w dniach 18-21 sierpnia.. Brała udział w rekolekcjach Ruchu Światło – Życie w Dąbrówce, a w swojej parafii Św. Barbary – w rekolekcjach o uzdrowienie z udziałem Jamesa Manjakala i o. Józefa Witko. Apostolat Maryjny włączył się w diecezjalną akcję modlitwy w intencjach Kościoła w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku – Kamiennej. W całonocnym czuwaniu brały udział: w lutym i marcu – Anna Monkosa, w sierpniu – Zofia Marzec, Teresa Marzec, Janina Macią, Stanisława Strukiel; dnia 14 października – Janina Maciąg, Henryka Molenda, Maria Płachta, Teresa Marzec; a 27 października – Janina Maciąg, Anna Monkosa i Maria Płachta.Wraz z ap. Anna Monkosą przewodnicząca grupy uczestniczyła 16 października w Pokucie Narodowej na Jasnej Górze. Zorganizowała spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania; wygłosiła dla nich katechezę i rozdała im Cudowne Medaliki. W tym samym celu odwiedziła szkołę podstawową. Podczas niedzieli maryjnej w Parafii św. Barbary w dniu 23 października rozdano 800 medalików. Zaplanowana jest wizyta w miejscowym hospicjum [ 10 grudnia] oraz niedziela maryjna w Parafii św. Maksymiliana w Pionkach [ 11 grudnia]. Rok Miłosierdzia był dla nas niezwykle pracowity, ale obfity w dobre czyny.

Wszystko z Niepokalaną!

ap. M. I. Płachta – przewodnicząca AMM

705total visits,1visits today

Dodaj komentarz