Rok znaczących wydarzeń

Rok 2017 otwiera przed Kościołem w Polsce i na świecie nowe perspektywy działań, także apostolskich. Jakie ważne wydarzenia będą naszym udziałem?

Obchody 400 – lecia charyzmatu wincentyńskiego, Rok św. Brata Alberta, 100 – lecie objawień fatimskich, 25 – lecie utworzenia diecezji radomskiej, 37  Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę i kilka rocznicowych jubileuszy AM na szczeblu parafialnym, np. 25 – lecie AM w Kielcach, 30 – lecie AM w Wąchocku itd.

 Te wydarzenia przynaglają nas do wytężonej modlitwy, do nowych czynów miłosierdzia, do większego zaangażowania sił i środków, do wspólnotowego przeżywania radości i dziękczynienia Panu Bogu za niezmierzone morze łask, jakimi nas obdarza.

Zatrzymajmy się na chwilę, przemyślmy dotychczasowe działania, uaktywnijmy się na miarę możliwości, aby godnie przeżyć czas wielkiej łaski. A pomagając, nie zatruwajmy nikomu życia swoimi niespełnionymi oczekiwaniami. Poddajmy się woli Boga i wstawiennictwu Niepokalanej Maryi Panny. Obleczmy się w pancerz NADZIEI ! ,,Bądźmy płomiennego ducha! ”- według wezwania  z Listu św. Pawła do Rzymian. I ,,w czynieniu dobra nie ustawajmy!”

504total visits,1visits today

Dodaj komentarz