W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie…

W Wielką Sobotę w kościołach adorujemy Chrystusa złożonego do grobu. To czas ciszy i oczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa. W ciągu dnia udajemy się świątyń, aby poświęcić pokarmy na wielkanocny stół. Wierni nawiedzają także Grób Pański.

Wieczorem, podczas Liturgii Wigilii Paschalnej, święcony będzie ogień, paschał i woda. Uroczystościom w Watykanie przewodniczył będzie Ojciec Święty Franciszek.

Wczoraj późnym wieczorem w rzymskim Koloseum papież wraz wiernymi wziął udział w tradycyjnej Drodze Krzyżowej. W swoim rozważaniu prosił Jezusa o skruchę zrodzoną ze wstydu.

Panie Jezu, nasze spojrzenie pełne wstydu, skruchy i nadziei zwrócone jest ku Tobie. W obliczu Twojej największej miłości przenika nas wstyd, że zostawiliśmy Cię samego cierpiącego za nasze grzechy; wstyd, że uciekliśmy przed próbą, mimo że tysiące razy powiedzieliśmy: „Nawet jeśli wszyscy Cię opuszczą, ja nigdy Cię nie opuszczę”; wstyd, że wybraliśmy Barabasza, a nie Ciebie, władzę, a nie Ciebie, pozory, a nie Ciebie, bożka pieniądza, a nie Ciebie, światowość, a nie wieczność – mówił papież Franciszek.

O godzinie 20.30 transmisję Liturgii Wigilii Paschalnej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka przeprowadzi Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

164total visits,1visits today