Czas Adwentu. Nowy rok liturgiczny C.

Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem  ,,W mocy Bożego Ducha”. Jest on kontynuacja dwuletniego cyklu duszpasterskiego poświęconego sakramentowi bierzmowania. W  tym roku będziemy poznawać Osobę Ducha Świętego i otwierać się na Jego działanie., prosić, aby nas uświęcał oraz uzdalniał do podejmowania różnych zadań ewangelizacyjnych i apostolskich. Papież  Franciszek uczy, że  ,,nasze serca powinny być w większym stopniu ożywiane ogniem Ducha Świętego.”

Najważniejsze z zadań to: Głoszenie Ewangelii, Dobrej Nowiny, własnym przykładem życia, działalnością w parafii, we wspólnotach. Publiczne przyznanie się do Chrystusa z pomocą Ducha Świętego. Szczere nawrócenie. Odrzucenie wszelkich form bałwochwalstwa. Przyjęcie Jezusa Chrystusa do swojego życia jako jedynego Pana i Zbawiciela. Stała , codzienna modlitwa do Ducha Świętego i o Ducha Świętego.

Młodzież i dzieci Kościół zaprasza do włączenia się w duchowe adwentowe pielgrzymowanie ze św. Stanisławem Kostką, którego 450. rocznice urodzin obchodzimy w 2018 r.

Na podst. tygodnika ,,Niedziela”nr48/2018, s.12-13

98total visits,1visits today